کاهش شمارش قطعات در یک مونتاژ با استفاده از فرآیند افزایشی یا AM در چاپ سه بعدی

فرایند تولید افزایشی AM به سوی پایان دادن به فرایند توسعه محصول حرکت می کند و طراحی نیازمند توجه به فرایند های متناوب تولید نیست . در عوض به این معناست که اگر مونتاژ قطعه با استفاده از AM راحت تر می شود ، پس این کار باید انجام شود. برای مثال ، ساخت ساختارهای لولایی کاملا مونتاژ شده ، با انجام کارهای پاکسازی در بخش های متحرک ، امکان پذیر است. علاوه بر این ، برای مثال مونتاژهای پیچیده ای که از قطعات قالب سازی تزریقی ساخته شده اند می تواند به شکل یک قطعه مستقل باشند . از این رو ، در زمان ساخت قطعه ای با شیوه AM ، طراحان باید همیشه به دنبال شیوه ای برای مستحکم سازی چند قطعه در یک قطعه خاص و قرار - دادن پیچیدگی قطعه اضافی در جایی باشند که بتواند عملکرد سیستم را بهبود بخشد.

تشخیص علائم/ اعداد قطعات در فرآیند تولید افزایشی AM

 با وجود منحصر به فرد بودن شکل قطعات AM، اما زمانی کهبه صورت چند صد قطعه در هفته ساخته می شوند، پیگیری آنها برای یک شرکت مشکل است. این یک فرایند مستقیم است که شامل شناخت خصوصیات هر قطعه می باشد. این کار در زمان طراحی مدل CAD باید انجام شود اما در صورتی که مدل از طرف بخش سوم ارائه شود ممکن است این اتفاق نیفتد. سیستم های نرم افزاری وجود دارند که ابزاری را برای برچسب زدن بر روی قطعات با چاپ شاخص های الفبایی و عددی به عنوان مدل های سه بعدی ایجاد کرده اند.علاوه براین،بعضی از فراهم کنندگان خدمات، تمامی قطعات سفارش مشتری (یا بخش کوچکی که ممکن است گم شود ) را در یک جعبه توری می سازند در نتیجه پیدا کردن و تشخیص این قطعات در طول زمان پاکسازی آنها، کار ساده ای است. برای دیدن محصولات پرینتر سه بعدی ما می‌توانید از لینک مربوطه مراجعه نمایید.

نواحی کاربردی که شامل مدلسازی متعارف CAD نیست

تکنولوژی تولید افزایشی فرصت هایی برای میزان زیادی از عملکرد هایی ایجاد نموده که شیوه استاندارد توسعه محصول را طی نمی کنند. توانایی ترکیب AM  با اطلاعات کار سفارشی یا اطلاعات حاصله از منابع نامعمول، برای واکنش سریع و ایجاد راه حل های اقتصادی انجام می شود.

مدلسازی پزشکی با استفاده از تکنولوژی تولید افزایشی

تکنولوژی تولید افزایشی به طرز  فزاینده ای جهت ساخت قطعات براساس اطلاعات پزشکی فردی  مورد استفاده قرار می گیرد. چنین اطلاعاتی بر اساس اسکن سه بعدی به دست آمده از سیستم هایی مثل رادیولوژی کامپیوتری (CT)، تصویر برداری رزونانس مغناطیسی (MRI)، مافوق صورت سه بعدی و غیره می باشند.این مجموعه اطلاعات به پردازش های قابل توجهی نیاز دارند تا بخش های مربوطه را قبل از اینکه به عنوان یک مدل ساخته شوند یا در طراحی یک محصول وارد گردند، خارج نماید. چندین سیستم نرم افزاری وجود دارد که می توانند اطلاعات پزشکی را به شکلی مناسب پردازش نموده و مجموعه ای از کارایی ها را ارائه دهند. برای مثال مادی سازی نرم افزاری را ایجاد کرده که در تولید سمعک استفاده می شود. تکنولوژی AM در سفارشی سازی این سمعک ها از اطلاعاتی که از کانال گوش هر فرد بیمار جمع آوری می شود، کمک می کند.

مدلسازی پزشکی

اطلاعات مهندسی معکوس

اطلاعات پزشکی بیماران فقط نرم افزاری است که توانایی جمع آوری و پردازش اطلاعات سطحی پیچیده را دارا می باشد. در مورد مجموعه اطلاعات غیر پزشکی، رایج ترین شیوه استفاده از تکنولوژی اسکن لیزری است. چنین تکنولوژی توانایی جمع آوری درست اطلاعات سطوحی که به صورت هندسی تعریف شده اند، را دارا هستند. گرچه مدل ها فقط می توانند در دستگاه AM به صورت مجدد تولید شوند( مانند یک نوع از دستگاه کپی سه بعدی )، مانند اطلاعات پزشکی، اما معمولا هدف، قرار دادن این اطلاعات در طراحی محصول است. جالب است که اسکن های لیزری برای مهندسی معکوس و بررسی آنها، از سیستم های بسیار گران و با کیفیت بالا ( مثلا از لیکا و استین بیلچر ) تا سیستم های معمولی ( از فارو و کریفورم ) تا کنترل کننده های میکرو سافت کینکت وسعت دارد.

مدلسازی معماری با استفاده از تکنولوژی تولید افزایشی

مدل های معماری از این رو ایجاد می شوند که معمولا برای تاکید بر ویژگی های خاصی در یک طراحی ساخت می باشد و در نتیجه طراحی ها، بافت ها، رنگ ها و شکل هایی که ممکن است دقیقا تولید مجدد طراحی نهایی نباشد،را اصلاح می نمایند. در نتیجه، بسته بندی های معماری ممکن است به مختصاتی نیاز داشته باشند که با تکنولوژی AM در یک راستا باشند.

تکنولوژی تولید افزایشی چیست؟

تکنولوژی های تولید افزایشی شروع به حرکت فراتر از مراحل پردازش پایه کرده اند. در آینده احتمالا فرآیندهای بیشتری را خواهیم دید که از انواع مختلف شیوه های متعارف AM استفاده کرده اند یا شاهد ترکیباتی از AM با تولید معمولی خواهیم بود. بعضی از تکنولوژی ها تاحدی توسعه پیدا کرده اند که به جای لایه ای از یک قطعه، بخش هایی از آن را پردازش می کنند. در نتیجه، به سیستم های نرم افزاری هوشمند تر و پیچیده تری برای کار با بخش بندی ها نیاز است.

می توانیم انتظار این را داشته  باشیم که فرایند های پیچیده تری درون یک ماشین قابلیت انجام داشته باشد. ما فرایندهای افزایشی متعددی را در ترکیب با عوامل کاهشی می بینیم. هرچه تکنولوژی بیشتر پیشرفت کند، ممکن است شاهد تجاری سازی تکنولوژی های هیبریدی (ترکیبی) باشیم که شامل مراحل بررسی افزایشی، کاهشی و حتی رباتی در یک شیوه هماهنگ شده و کنترل شده باشند. این مورد نیاز به توجه بیشتری به توضیحات نرم افزار دارد اما منجر به قطعات پیشرفته با کارآیی چندگانه و کیفیت بالا خواهند شد که در طول فرایند کار با حداقل مداخله دست ساخته می شود.

روندی دیگر احتمالا، توسعه سیستم های تولید افزایشی برای تولید سفارشی می باشد. هم اکنون دستگاه های AM  برای تولید انواع مختلف هندسه های احتمالی قطعات با انواع متنوع مواد احتمالی طراحی شده اندکاهش این تنوع ها ممکن است باعث ایجاد دستگاه هایی شود که به شکلی بسیار موثرتر و کم هزینه تر فقط برای ساخت زیرمجموعه قطعات یا مواد طراحی شده باشد. این کار قبلا با تکثیر سیستم های اکستروژن مواد به صورت انسانی به جای صنعتی آغاز شده بود. علاوه براین، بسیاری از دستگاه ها برای بازارهای سمعک یا دندان مورد هدف هستند و تولید کنندگان سیستم معماری دستگاه های اولیه یا ابزار نرم افزاری را طوری باز طراحی کرده اند که امکان تنظیم، ساخت و پس پردازش سریع قطعات کوچک مخصوص برای هر بیمار را بوجود آورند.

سخن تکمیلی

نرم افزارها خصوصا جهت فرایندهای تولید افزایشی به شکل بالا رونده ای در حال بهبود هستند. نرم افزارهای خاصی برای افزایش کارایی طراحی سمعک و تولید آن طراحی شده اند. همچنین نرم افزار های خاصی برای تبدیل طراحی مدل های دنیای وارکرفت به « پرینت تصاویر» مانند تکنیک های پس پردازش طراحی شده، ایجاد شده اند. به دلیا اینکه تولید دیجیتال مستقیم رایج شده است، نیاز به توسعه فرایند های نرم افزارهای استاندارد در مورد AM به چشم می خورد، در نتیجه می توانیم فرایند تولید را به شکل بهتری کنترل، پیگیری،تنظیم و پیش بینی نماییم. برای دیدن محصولات اسکنر سه بعدی ما می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.